čtvrtek 3. listopadu 2016

Dýňová bábovka s mletými mandlemi

Tak, máme tu moji oblíbenou sezónu - DÝNĚ všude! A ne, vážně nemyslím Halloween (nemám ho ráda). Co se mi na dýních líbí? Jejich všestrannost, s jakou je můžeme využívat v kuchyni. Od bábovky, po muffiny, cupcaky, koláč, cheesecake, po dýňové noky, rolády, omáčky, dýňovou polévku se slaninou... aaaah! A ještě ta veselá barvička! Můj syn dýni miluje (asi proto, jak je přirozeně sladká), a manžel... řekněme, že se učí ji mít rád. Když jsem do dýňové polévky přidala trochu kokosového mléka, chutnala mu. A dnes si sám od sebe vzal kousek dýňového koláče a taky mu chutnal - považuji to za jeden ze svých největších manželkovských úspěchů :D


Ingredience: 
180g cukru
2 vejce
150ml oleje
500g nastrouhané dýně nebo dýňového pyré (používám nejvíc muškátovou, ale mohla by být i hokkaido, případně máslová)
150 špaldové mouky
100g mletých mandlí
150 polohrubé mouky
2 lžičky kypřicího prášku do pečiva
špetka soli
1 lžička perníkového koření
1/2 lžičky skořice
1/2 lžičky kardamomu
máslo na vymazání formy na bábovku + strouhaný kokos na vysypání
V jedné míse smícháme suché ingredience (mouky, kypřicí prášek, sůl, koření). V druhé míse chvilku vyšleháme cukr, vejce a olej. Poté přidáme dýni nebo dýňové pyré, zašleháme, a přisypeme suché ingredience.
Formu na bábovku vymažeme máslem a vysypeme kokosem (nebo moukou). Přelijeme do ní těsto a pečeme v troubě vyhřáté na 180° asi 60-70 minut - v závislosti na výšce použité formy a výkonu trouby. Ta vůně koření je úžasná, pro mě osobně to vždy znamená předzvěst Vánoc - skořice, badyán, perníkové koření, kardamom.

.
Žádné komentáře:

Okomentovat

Budu moc ráda, když se v komentářích podělíte o své zkušenosti, připomínky a rady!
Pavla