středa 16. července 2014

Baileys cheesecake!!


Nikdy jsem neměla ráda pečení s alkoholem. Vlastně většinou se třeba do cukroví přidával rum. Maminka říkala, že se tam dává, "aby to ovonělo". Mně to teda spíš dost smrdělo :D A jelikož ani alkohol téměř nepiju a většina mi nechutná, neměla jsem důvod dávat ho i do pečení. Ale budu péct mé úžasné kamarádce Lidušce cheesecaky na svatbu, a když jsme probíraly příchutě, napadlo nás udělat něco neobvyklého. A když se mi i naskytla příležitost upéct cheesecake k narozeninám pro mou další úžasnou kamarádku Marťu, nebylo co řešit! Baileys cheeesecake byl na světě!!


Cheesecake jsem dělala do kulaté formy o průměru 20 cm, s tím že krusta byla nejen na dně formy, ale i po stranách. Na krustu jsem použila 100g Bebe dobré ráno a Lotus sušenky.


Na krustu:
300g sušenek (viz komentář výše)
115g másla

Na cheesecake (ingredience musí být o pokojové teplotě):
575-600g krémového sýra (Philadelphia, Buko, Lučina v krabičce)
3 lžíce zakysané smetany (nemusí být, ale dávám vždy)
130g cukru
185 ml Baileys Caramel (ale nejspíš by to mohlo být dobré s normálním Baileys nebo s lískooříškovým.. jen chuť by se trochu pozměnila) - víc bych nedávala
3 vejce

Na polevu:
80g kvalitní čokolády (60%+)
3 lžíce Baileys
1/2 kelímku smetany ke šlehání


1. Sušenky rozdrtíme (ručně nebo ve foodprocessoru) a smícháme s rozpuštěným máslem, až se nám vytvoří hrudkovitá hmota. Do formy o průměru 20 cm dáme pečící papír. Sušenkovou hmotu natlačíme prsty na dno i okraje formy a dáme péct na 180° asi 15 minut.

2. Krémový sýr smícháme se zakysanou smetanou a cukrem, ale nešleháme moc, jen aby se ingredience promíchaly. Přidáme karamelové Baileys - já dala asi na třikrát, nakonec 185 ml. Chuť Baileys byla v cheesecaku cítit tak akorát - takže nic pro děti :) Poté po jednom zašleháme vejce.

3. Formu s předpečenou sušenkovou krustou obalíme alobalem a nalijeme do ní cheesecakovou náplň. Pečeme ve vodní lázni, aby povrch cheesecaku nepopraska, na 170° asi 1 hodinu.

4. Nakonec si připravíme polevu - rozpustíme čokoládu, přilijeme Baileys a smetanu ke šlehání, zašleháme aby se ingradience spojily, a nalijeme na vychladlý cheesecake. Do polevy už Baileys nemusíme dávat pokud nechceme, případně je možno ještě přidat trošku cukru nebo stévie.


 No, tento cheesecake není moc mls pro děti, ale dospělí si ho užijou. Lehce karamelová příchuť je vážně chutná! Navíc mě strašně bavilo dumání nad tím, jaké množství té které ingredience dát, aby to bylo dobré - takové to opravdové experimentování v kuchyni! Navíc když manžel pomáhá... pečení bylo fakt radost! ;-)

PS: Jako každý cheesecake, i tento musíme nechat přes noc ztuhnout v lednici, ale nejlepší je tak cca třetí i čtvrtý den po upečení :) Chutě se dokonale promíchají a cheesecake je opravdu vláčný.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Budu moc ráda, když se v komentářích podělíte o své zkušenosti, připomínky a rady!
Pavla